Infolinia: 22-844-03-98, 690-395-056
twoje-fototapety.pl

Nasz Blog

Idealny obraz do salonu? Fotoobrazy na płótnie, na szkle i reprodukcje mistrzów pędzla

Idealny obraz do salonu? Fotoobrazy na płótnie, na szkle i reprodukcje mistrzów pędzla
Czerwiec 25, 2018

Na prawdziwą sztukę we wnętrzach mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Piękne obrazy i fotografie dodają życiu smaku i czynią nasze wnętrza atrakcyjniejszymi. Dzięki nim mamy lepszy nastrój, a mieszkania zyskują wyjątkowy charakter. Na szczęście dziś, aby cieszyć się dziełami największych wirtuozów pędzla, nie trzeba dysponować fortuną. Wysokiej jakości reprodukcje oraz przedruki fotografii na płótnie lub innych materiałach prezentują się doskonale.

Sztuka może mieć wiele odsłon. Malarstwo, grafika i rysunek mogą być przedstawiane na różnorodnych nośnikach. Dzieła efektownie prezentują się choćby na płótnie, papierze czy szkle. Typ podkładu wpływa na interpretację obrazu. Ponadto musi on współgrać z innymi elementami aranżacji.

Jakie obrazy można znaleźć w naszej ofercie?

 • Fotoobrazy – Są to wysokiej jakości fotografie drukowane na płótnie. Prezentują się bardzo efektownie, a nasi graficy dbają o to, aby rozdzielczość oraz jakość wydruku była doskonała. Fotoobraz na płótnie można powiesić bezpośrednio na ścianie lub oprawić je w ramy.
 • Obrazy na szkle – Prezentują się bardzo ciekawie. Są również o wiele trwalsze od grafik nanoszonych na papier czy płótno. Nie blakną i nie zmieniają się pod wpływem czynników atmosferycznych. Dobrze prezentują się zarówno w kolorach, jak i w wersji czarno-białej. Wykonujemy obrazy pojedyncze, a także dyptyki i tryptyki.
 • Reprodukcje sławnych mistrzów pędzla – Niewielu stać na arcydzieła największych malarzy. Na szczęście oko mogą cieszyć także doskonałej jakości reprodukcje. Jak najlepsze walory obrazów zyskujemy nanosząc na bawełniane płótno specjalistyczne atramenty pigmentowe. Dzięki nim niewprawne oko nie jest w stanie odróżnić kopii od oryginału. Całość jest zabezpieczana błyszczącym lub matowym werniksem, który nakładamy ręcznie.

 

Przykładowe obrazy do salonu:

 • Egzotyczne kwiaty – Przykładem ciekawego wykorzystania fotoobrazu, przygotowanym przez naszych grafików, jest efektowny obraz do salonu z motywem florystycznym. Są to egzotyczne, duże kwiaty, które są prawdziwym krzykiem mody wiosny i lata 2018 r.

Obraz z kwiatami egzotycznymi do salonu

 • Turkusowy, geometryczny motyw – To propozycja do nowoczesnego salonu. Modny turkus został tu zamknięty w formie minimalistycznych trójkątów, urozmaiconych egzotycznymi kwiatami.

Obraz na płótnie do salonu - geometryczne i egzotyczne wzory

 • Kandinsky – Wielka sztuka w Twoim salonie jest na wyciągnięcie ręki. Reprodukcja obrazu Kandinsky’ego. Abstrakcyjne malarstwo rosyjskiego mistrza świetnie wpisze się w estetykę klasycznego i minimalistycznego wnętrza.

Obrazy Kandinsky'ego w salonie

 • Panorama miasta na szkle – Abstrakcyjna panorama stanie się piękną dekoracją nowoczesnego salonu. Obraz prezentuje się bardzo efektownie.

Obraz na szkle do salonu-grafika zmotywem miasta, panorama

 • Tryptyki i dyptyki – Wieloczęściowe obrazy dają wiele możliwości aranżacyjnych. W propozycji naszych grafików znajduje się efektowne czarno-białe dzieło. To połączenie klasyki i minimalizmu, które urozmaici wystrój wnętrza.

Obrazy tryptyk i dyptyk z motywem kwiatowym do salonu

 • Grafiki z nutą koloru – Reprodukcje grafik świetnie wpisują się w klimat nowoczesnych wnętrz. Te w tonacji czarno białej intrygują i świetnie korespondują z modnymi szarościami.
  Obraz na płótnie z czarno-biały z akcentem - Portrete kobiety

Obraz wymaga odpowiedniej oprawy

W naszej ofercie mamy ogromny wybór ram. Wśród setek propozycji nasi klienci łatwo mogą znaleźć tę dostosowaną do własnych potrzeb. Bez trudu można znaleźć wśród nich wąskie minimalistyczne propozycje doskonałe do wnętrz industrialnych, a także różne rodzaje drewnianych i rzeźbionych ram, które świetnie będą prezentowały się w klasycznym salonie lub gabinecie. Rama do obrazu może zostać dopasowana do wydruku przygotowanego przez naszych grafików. Z przyjemnością dopasujemy także oprawę do Państwa obrazu i indywidualnych wymagań.