Instrukcja naklejania do tapet lateksowych i winylowych.

Tapety o wysokości do 3m są przez nas docinane i gotowe do przyklejenia "na styk". Tapety o większej wysokości trzeba wyciąć z brytu samemu. Można ciać po wydruku odcinając, nawet po 1mm zadruku - wydruk jest powtórzony na drugiej części (ok 5mm) ważne by dokładnie odciąć białą, niezadrukowaną część, która utrudniałaby spasowanie obrazów.

WYDRUKI:

Jeśli to możliwe, wydruki z tuby rozpakować i poluzować zwoje. Postawić je "w pionie" na 2-3 dni do całkowitego zaniku zapachu farby.

REKLAMACJA:

Przed przyklejeniem fototapety należy rozwinąc wszystkie jej cześci (bryty) i sprawdzić, czy fototapeta nie posiada wad jawnych (deformacji, odbarwień itp.) Wszelkie reklamacje są uwzględniane przez producenta tylko przy zwrocie komplentego towaru w oryginalnym opakowaniu. Tapety zerwane ze ściany nie podlegają reklamcji ani zwrotom.

INSTRUKCJA:

Osoby nie posiadające praktyki w przyklejaniu fototapet proszę o uważne przeczytanie i zastosowanie ponizszych wskazówek. Pomoc drugiej osoby w czasie klejenia będzie nieoceniona.

Klej należy rozpuścić według instrukcji na opakowaniu kleju.
Powierzchnię ściany należy wcześniej zagruntować (co najmniej 2h przed tapetowaniem) klejem do gruntowania lub dowolnym gruntem malarskim.
Narysować pionową linię (przyda się nić plus ciężarek) w miejscu gdzie będzie znajdowała się krawędź fototapety. Dokładne-pionowe-przyklejenie tej krawędzi fototapety zagwarantuje nam, że tapeta pod koniec klejenia nie wyjdzie na sufit lub nie odejdzie od narożnika pomieszczenia (chyba, że krzywe są ściany to nadmiar fototapety należy po wyschnięciu odciąć).
Poszczególne bryty kleić "na styk". Wcześniej warto sobie poukładać bryty w kolejności. Przygotowany wcześniej klej nanosić na tapetę szerokim pędzlem do tapet. Starać się rozprowadzić klej szybko by uniknąć niekontrolowanie długiego namakania tapety.
Po około 2 minutach po pomalowaniu tapety lateksowej (5 minut winylowej) klejem przyłożyć ją do suchej ściany i docisnąć np. wałkiem tapeciarskim lub krótkowłosym wałkiem malarskim. Nie należy tego robić ręką lub szmatą! (łatwo zaciągnąć i uszkodzić tapetę).
Nadmiar kleju usunąć delikatnie wilgotną ściereczką.

W razie problemów zapraszamy do kontaktu: Infolinia: 22 844 03 98

<<Pobierz instrukcję wygodną do wydrukowania>>