Fototapety laminowane tapety na ścianę do kuchni

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, które często bywa nazywane jego sercem. Nierzadko to właśnie tutaj toczy się życie rodzinne i przyrządzane są najbardziej smakowite potrawy. Charakter wnętrza powinien więc być przytulny i harmonijny, aby zachęcał do spędzania czasu w towarzystwie najbliższych. Jednym z łatwych i szybkich sposobów aranżacji przestrzeni jest fototapeta. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na całkowitą zmianę stylu w atrakcyjnej cenie. Fototapetą pokrywa się przeważnie jedną wybraną ścianę dla uzyskania bardziej spektakularnego efektu. Mnogość wzorów i form fototapet na ścianę do kuchni pomoże w wyborze elementu pasującego do wyposażenia i stylu pomieszczenia.

Motywy i wzory fototapet do kuchni

Wybierając fototapetę do kuchni, inspirację można czerpać niemal z każdej strony, chociażby z przeznaczenia przestrzeni. Z funkcjonalnością świetnie będą współgrać fototapety przedstawiające różne potrawy, owoce i warzywa. Duże limonki, pomarańcze czy papryczki chili umieszczone na ścianie przy okapie to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Fototapeta w kuchni niekoniecznie musi jednak przedstawiać jedzenie. Motyw wody wydaje się być jak najbardziej trafionym sposobem na dekorację ściany w kuchni. Na pewno warto obejrzeć zdjęcia z kwiatów, traw pokrytych kropelkami rosy, szemrzących wodospadów, strumyków. Równie dobrze zaprezentują się tu wszelkiego rodzaju wzory krajobrazów. Bezkresne pola pełne dzikich kwiatów, fioletowe pola lawendy, to także atrakcyjne motywy pasujące do dekoracji przestrzeni miedzy szafkami.. Taki motyw na ścianie posiada bardzo relaksujący wymiar, dzięki czemu spędzając czas w kuchni, będzie można jednocześnie odpoczywać i cieszyć wzrok pięknymi widokami. Okaże się to tym bardziej nieocenione, gdy widok za oknem nie zachęca, a wręcz przytłacza. Wzory abstrakcyjne stanowią kolejny z pomysłów, który bardzo dobrze będzie wyglądać na kuchennej ścianie. Motyw mozaiki to także atrakcyjny wzór do kuchni. Cała seria wzorów , których wielkość a także powielenie, możesz odpowiednio dopasować do potrzeb własnego projektu. Do pomieszczeń utrzymanych w stylu industrialnym także mamy ciekawe rozwiązania. Zajrzyj pod zakładkę tematyczną pt. Style. Znajdziesz tam ciekawe inspiracje zarówno dla stylu współczesnego jak i vintage czy industrialnego. W tym przypadku ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Ilość barw, form czy kształtów jest zależna tylko od nas. Poza wspomnianymi wzorami, równie dobrze spisuje się klasyka, czyli np. motywy kwiatowe. Doskonale współgrają zwłaszcza z jasnymi wnętrzami, gdzie dominuje kolorystyka pastelowa. 

Jak wybierać fototapety do kuchni?

Fototapeta powinna zostać dobrana do charakteru i stylu pomieszczenia. Do wnętrz utrzymanych w stylistyce skandynawskiej bardziej będą pasować delikatne wzory, które podkreślą walory mebli i dodatków. W nowoczesnych wnętrzach można za to postawić na zdecydowane i wyraziste barwy. Nie należy się bać odważnych połączeń i wielkoformatowych powierzchni. Co ciekawe, sięgając po fototapetę do kuchni, można zdać się na galerię dostępnych wzorów, wybór jest niezwykle bogaty. Istnieje również możliwość zaprojektowania własnego motywu bądź zmiana jedynie niektórych elementów w gotowych wzorach. Fototapeta do kuchni powinna być zmywalna. Co to znaczy zmywalna?. Fototapeta w kuchni jest narażona na parę, wilgoć, a więc musi być odporna także na czyszczenie. Dlatego proponujemy fototapety zmywalne, laminowane. Usługa laminacji jest usługą dodatkową. Laminacja zabezpiecza druk, wydłuża żywotność fototapety. Masz do wyboru laminację standard i laminację Premium.

Wielu klientów zainteresowały tapeta powiększająca pokój, masz pytania, zadzwoń lub napisz.

rozwiń opis >