Zobacz jak szybko możesz dokonać metamorfozy wnętrz tylko poprzez zmianę koloru ścian, nadania im ciekawej struktury. Przy doborze kolorów należy pamiętać chociaż o kilku podstawowych zasadach a mianowicie:
Kolor ścian w dekorowanym pomieszczeniu ma wpływ na samopoczucie osób w nim przebywających. Kolor o odcieniu jasnopomarańczowym rozświetli nam przestrzeń i sprawi, że stanie się bardziej przytulna. Ten kolor ładnie komponuje się z dodatkami w odcieniach brązu. Atrakcyjnie wygląda w kontrze do koloru niebieskiego. Kolor czerwony wniesie nam duży ładunek energii, a delikatne odcienie szarości podkreślą jego elegancję i jednocześnie ją trochę stonują. Kolory niebieski, zielony to podstawowe kolory natury. Kolor zielony sprzyja relaksacji. Zastanów się więc jaki efekt chcesz osiągnąć poprzez zmianę koloru ścian. Pamiętaj, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń a kolory w ciemnych tonacjach ja pomniejszają. Jeśli chcesz stworzyć wrażenie, że pomieszczenie jest wyższe niż w rzeczywistości, dobrym zabiegiem będzie wybór fototapety której kolorystyka przechodzi od dołu do góry od ciemniejszych odcieni po bardzo jasne idąc do góry.
Tu także znajdziecie wyselekcjonowane wzory w postaci deseni. Przy wyborze deseni przyda Wam się funkcja wielkości wzoru. Wielkość wzoru możecie odpowiednio dopasować do swoich potrzeb. Macie do wyboru 5 rozmiarów od bardzo dużego po bardzo mały. Więcej informacji na ten temat znajdziecie także na naszym blogu tutaj.
Może zainteresują Was także tekstury. Ostatnio bardzo modne stały się tekstury drewna, mchu, naturalnych starych cegieł. Zachęcamy do eksperymentów z kolorem i strukturą.

rozwiń opis >