Naklejki to obecnie bardzo popularna forma stosowana w dekoracji różnych przestrzeni. Naklejki wycinane po obrysie bardzo często stosowane są do dekoracji pokojów dziecinnych. Taką naklejkę możemy zdjąć i nakleić inną stosowną do wieku dziecka. Często naklejki stanowią uzupełnienie do całości dekoracji, gdzie dodatkowe nawet małe elementy w postaci naklejek uczynią całą przestrzeń bardziej wyrazistą, nadadzą jej niepowtarzalny styl. Naklejki możemy też aplikować na całe duże gładkie przestrzenie z tym, że na ściany bardziej odpowiednia jest fototapeta samoprzylepna.

Popularne wzory naklejek – małe formy dekoracyjne

Dużym powodzeniem cieszą się naklejki witrażowe. Witraże głównie stosuje się do dekoracji szyb okiennych, wszelkich przeszkleń, szklanych drzwi. Mamy stylowe kolorowe witraże, które w połączeniu z przenikającym przez nie światłem wprowadzają w przestrzeń czarowną atmosferę. Naklejki florystyczne delikatnie zdobiące ściany , meble, okna. Naklejki o wzorach zaczerpniętych z natury, takie małe cudeńka cieszące oko: kolorowe ptaszki złapane w locie, malowane gałązki obsypane kwiatami, wianki w stylu boho, kolorowe liście, piórka.

Nowoczesna dekoracja w formie naklejki – duże formy dekoracyjne

Coraz częściej naklejki są aplikowane na meble. Odpowiednio dobrana naklejka na fronty mebli może spowodować, że niechciany mebel zniknie a pojawi się piękny wiosenny las lub pejzaż morski z zachodzącym za horyzont słońcem. Taki zabieg pozwoli nam optycznie powiększyć dekorowaną przestrzeń. Meble kuchenne oklejamy naklejkami z owocami, ziarenkami kawy, a nawet świeżą trawą pokrytą kroplami rosy. Moda na ekologię także odniosła duży wpływ na dekorację przestrzeni. Naklejki z pięknymi krajobrazami , często tymi które wzbudziły nasz zachwyt podczas wakacyjnych podróży pojawiają się jako główny motyw naklejek czy fototapet samoprzylepnych aplikowanych na ściany, drzwi przesuwne w sypialniach. Przepiękne naklejki kwiatowe, delikatne kolorowe dmuchawce, łąki pełne dzikich kwiatów, to doskonałe motywy uniwersalne zarówno dla przestrzeni dekorowanych w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Naklejki ze wizualizacją nieba, tego romantycznego z zachodzącym słońcem, czy nocnego obsypanego gwiazdami, motyw z koroną drzewa, to piękne ozdoby do naklejenia na okno w sypialni, oczywiście jeśli za oknem mamy nie ciekawy widok lub chcemy uzyskać większą intymność.

rozwiń opis >