Opinie klientów

5.0/5
Dziękujemy za opinie!

Opinie klientów

5.0/5
Dziękujemy za opinie!
NIE WIESZ CO WYBRAĆ? Zobacz nasze INSPIRACJE

Obrazy: Do salonu

Dekorowanie wnętrz może okazać się niezwykle pracochłonnym zajęciem, szczególnie gdy nie do końca wiemy, na jakie dodatki zwrócić uwagę. Nawet niewielka zmiana kosmetyczna może zupełnie odmienić nasze mieszkanie, o ile zwrócimy uwagę na drobiazgi. Przytulne wnętrza to takie, gdzie nie panuje pusta przestrzeń. Wypełnienie jej obrazami może okazać się świetnym pomysłem, zwłaszcza w przypadku salonu, czyli jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu. W tym pokoju toczy się życie towarzyskie, przyjmujemy gości, z którymi spędzamy czas. Warto więc zadbać o jego wygląd, a obrazy do salonu mogą w tym pomóc.

Obrazy do salonu - dlaczego warto?

Obrazy do salonu mogą odmienić wnętrze mieszkania. Nie tylko sprawią, że stanie się o wiele przytulniej, ale także - w zależności od wyboru konkretnego rodzaju - nadadzą pomieszczeniu nowego charakteru. Zakup obrazów na płótnie do salonu pozwoli dodać wystrojowi więcej energii oraz smaku, determinując tym samym jego styl. Nic więc dziwnego, że jest to element dekoracji chętnie wybierany zarówno przez architektów, jak i przez projektantów wnętrz. Można go znaleźć w większości aranżacji i to nie tylko tych o nowoczesnym charakterze. Istnieje wiele możliwości wyboru obrazów, które mogą nawiązywać do stylistyki retro, rustykalnej bądź modernistycznej.

Kategoria: Obrazy

Podłoże: opis produktu

Określ styl wnętrz przy pomocy obrazów do salonu

Ile osób, tyle preferencji w sposobie urządzenia mieszkania. Jedni stawiają na styl skandynawski, drudzy chętnie widzą u siebie dodatki z minionych epok, a jeszcze inni uwielbiają minimalizm. Na szczęście, w każdym z tych wnętrz możemy powiesić obrazy. Ich charakter, rozmiar czy kolorystyka będzie się oczywiście znacząco różnić. Głównym celem obrazów na płótnie do salonu jest jednak podniesienie ogólnej estetyki i zwiększenie komfortu mieszkańców. Przy ich użyciu możemy zbudować określoną atmosferę. Jak to możliwe? Jeżeli lubimy nowoczesne wnętrza, warto zdecydować się na obrazy utrzymane w stonowanej kolorystyce. Świetnie sprawdzą się obrazy czarno-białe z jednym motywem kolorystycznym. Dobrym wyborem okażą się także proste formy i przekazy abstrakcyjne. Do pomieszczeń utrzymanych w stylistyce retro polecane są obrazy imitujące stare plakaty. Dla osób ceniących skandynawski styl, najlepszym wyborem będą obrazy w delikatnych, pastelowych kolorach, przedstawiające np. naturę.

Odpowiedni rozmiar obrazu do salonu

Aranżując wygląd naszego salonu, musimy mieć na uwadze jego rozmiar. Metraż w znacznym stopniu wpływa na wielkość umieszczonych dekoracji. Obraz o dużych wymiarach nie będzie się dobrze prezentował w małym wnętrzu, a wręcz może go optycznie pomniejszyć. Zbyt małe obrazy do salonu mogą jednak stać się zupełnie niewidoczne, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania. Obrazy powinny zostać dobrze wyeksponowane, nie mogą więc zasłaniać ich meble ani żadne przedmioty. Najlepiej jeżeli powiesimy je na głównej ścianie, chociaż nie jest to obowiązkowe. Idealnym pomysłem na podkreślenie wymiaru obrazu może być umieszczenie go w specjalnie ramie, na kolorowym i dobrym jakościowo passe-partout. Tym samym osiągniemy zamierzony efekt, gdyż obraz będzie przykuwać wzrok.

Obraz do salonu jako motyw przewodni

Zazwyczaj, aby nadać styl i charakter naszym wnętrzom, wybieramy określony motyw przewodni, do którego staramy się dobierać wszelkie dodatki. Najczęściej jest nim kolor. Aktualnie najmodniejsze są odcienie szarości i beżu – możemy je dostrzec w większości nowoczesnych pomieszczeń. Równie dobrze motywem przewodnim może być obraz, pod warunkiem, że będzie się wyróżniał. Obrazy na płótnie do salonu to doskonały pomysł na zmianę wyglądu naszego pokoju dziennego. Warto wiedzieć że obrazem mogą być również nasze zdjęcia rodzinne, opracowane w technologii wydruku cyfrowego czy reprodukcje znanych i cenionych malarzy. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne obrazy do salonu, które śmiało można dopasować do indywidualnych preferencji.

Podobne kategorie

Twoje-Fototapety czat z konsultantem Napisz do nas... Wyślij