Zdecydowałeś już się, że ozdobisz pomieszczenie obrazem za płótnie? Znakomity pomysł. Pozostaje teraz kwestia tego, co będzie jego treścią. Pamiętaj, że nie zawsze klasyczna tematyka pasuje wyłącznie do wystroju o takim charakterze. Sztuką jest jednak znaleźć to doskonałe połączenie. W naszym sklepie możesz zamówić dowolną wielkość obrazu, co daje duże możliwości aranżacyjne. Z obrazu możesz uczynić niewielki akcent wystroju, lub też jego centralny punkt. Zebraliśmy obrazy cieszące się największym powodzeniem wśród naszych klientów. Mamy nadzieje, że i dla Ciebie staną się one inspiracją. Jeśli masz problem z wyborem zajrzyj pod zakładkę w tematach : Malarstwo. Tu znajdziesz obrazy wykonane na podstawie reprodukcji. Jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz podpowiedzi wejdź pod zakładkę Tematy/ Style. Życzymy udanych poszukiwań . W razie potrzeby po prostu skontaktuj się z nami . Nasz personel to zespół grafików który chętnie odpowie na nurtujące Cię pytania w kwestii dekoracji.

rozwiń opis >

Jak dobrać nowoczesny obraz do dekoracji pokoju?

Wybór odpowiedniego obrazu , może być ciekawym doświadczeniem artystycznym nie tylko dla Ciebie ale także dla pozostałych domowników. Podam tu tylko kilka podstawowych wskazówek. Wybierz miejsce gdzie ma być eksponowany obraz . Zastanów się nad odpowiednim jego formatem . Obraz zbyt mały może zniknąć w przestrzeni. Jeśli masz dużo miejsca to może być obraz pojedynczy lub np. tryptyk. Ważny jest motyw obrazu i jego kolorystyka tak aby współgrał z całością dekorowanego wnętrza. Jeśli jest to niewielki salonik to może obraz z efektem powiększenia przestrzeni będzie dobrym wyborem np. motyw molo, alejka leśna , zachód słońca nad taflą wody. Przestrzeń industrialną wspaniale będą zdobiły motywy związane z nowoczesnym miastem, mostami spinającymi brzegi rzeki, grafiki czarno-białe, a także obrazy abstrakcyjne.

Popularny motyw obrazu do przestrzeni publicznej

Przestrzeń publiczna rządzi się swoimi prawami. Wchodząc do takiej przestrzeni musimy czuć się nie tylko komfortowo ale i bezpiecznie. Przestrzeń publiczna służy wszystkim, kierowana jest do zbiorowego odbiorcy, byłoby wspaniale aby zawarte w niej dekoracje podobały się także ogółowi, co oczywiście nie jest możliwe do spełnienia . Tak więc mając na uwadze aspekt estetyczny, dekoracyjny bezpiecznie będzie wybrać motywy mało kontrowersyjne. Obrazy z widokiem charakterystycznych zakątków miasta, jego najpiękniejsze pejzaże, czy detale architektoniczne będą wspaniałym wyborem. Obrazy , tryptyki z motywami wspaniałych regionalnych pejzaży też będą trafionym pomysłem. Obrazy abstrakcyjne, gdzie gra kolorów jest najważniejszym elementem dekoracyjnym też spełnią swoje zadanie . Kolory na obrazie powinny współgrać z kolorystyką otoczenia. Obrazy o motywach związanych z naturą , ekologią , wpiszą się w tak ważny współczesny trend związany z ochrona środowiska naturalnego.