Infolinia: 22-844-03-98, 690-395-056
twoje-fototapety.pl

Nasz Blog

Dekoracje ścian. Modne wzory fototapet w 2020 roku.

Dekoracje ścian. Modne wzory fototapet w 2020 roku.
Lipiec 14, 2020

Mamy dla Was dobrą informację. Fototapety, jako dekoracja ścian, to nie tylko szybka i ekonomiczna metamorfoza każdego wnętrza, to także możliwość zastosowania ciekawej dekoracji zaprojektowanej na indywidualne zamówienie.

Należy tu wyraźnie podkreślić, że każda fototapeta to indywidualny projekt. Warto więc zastanowić się, jakie mamy oczekiwania, aby fototapeta nie tylko była sama w sobie ładna, ale żeby także tworzyła spójny element dekoracyjny z innymi dodatkami wyeksponowanymi w pomieszczeniu i żeby była zgodna z estetyką mieszkańców.

Możemy Wam podpowiedzieć, jaka obecnie panuje moda, jakie wzory fototapet są modne w 2020 roku, ale to Wy decydujecie, co Wam się podoba, jaki wzór fototapety będzie pasował do dekoracji Waszego pokoju, salonu, czy sypialni.

Styl skandynawski – fototapeta z widokiem lasu jakby zatopionego we mgle

Fototapeta Las we mgle
Widok na ścianę lasu wprowadza do dekorowanej przestrzeni nastrój spokoju, relaksu. Mgła spowijająca wierzchołki drzew, powoduje, że krajobraz jest mniej inwazyjny, trochę jakby rozmyty. Całość dekoracji zachęca nas do zatrzymania w czasie, wyciszenia, odpoczynku.

Stylowa fototapeta z pejzażem gór porośniętych lasem. Ogniste barwy jesiennego lasu zostały lekko przytłumione rozpostartym nad nim welonem mgły. Fototapeta z wizualizacją lasu widzianego poprzez mgłę tworzy dodatkową głębię w dekorowanej przestrzeni i wzmacnia jej romantyczny charakter.

Fototapeta ze wzorem liści malowanych akwarelą

Malowane iście, jako motyw przewodni fototapety podkreśla nasze przywiązanie do natury. Zielone liście na fototapecie będą wspaniałym tłem dla wszelkich kwiatów doniczkowych, które są nieodzownym dodatkiem dekoracyjnym każdej przestrzeni.

Liście egzotycznych kwiatów na fototapecie wprowadzą beztroski nastrój lata. Taki wystrój to wyraźna zachęta do odpoczynku. Pięknym uzupełnieniem tej dekoracji będą dodatki typu poduszki z delikatnym wzorem roślinnym, kwiatowym, narzuta w kolorach zieleni.

Fototapeta do restauracji z tropikalnymi kwiatami
Duże malowane kwiaty na fototapecie ozdobią każdą przestrzeń. Kwiaty mogą być kolorowe, ale także utrzymane w kolorze monochromatycznym. Na stronie naszego sklepu masz możliwość wprowadzenia zmiany koloru na czarnobiały lub sepię. Zobacz jak sam możesz dopasować kolor wzoru fototapety do swoich potrzeb stylizacyjnych.

Fototapeta z wizualizacja dużych kwiatów peonii malowanych akwarelą wspaniale podkreśli intymny charakter sypialni.

Fototapety w stylu industrialnym

Fototapeta z motywem zegara
Styl industrialny na stałe zagościł w przestrzeniach tak modnych loftów.

Widok poprzez zegar paryskiego muzeum na bazylikę, nie tylko stylistycznie wpisuje się w industrialną dekorację, dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń.

Fototapeta wykonana z oryginalnej reprodukcji uznanego mistrza

Jesteś miłośnikiem malarstwa? Marzysz o stylowych dekoracjach wykonanych w oparciu o obrazy Twoich ukochanych mistrzów pędzla? Na pewno zainteresuje Cię nasza oferta. Znajdziesz tu fototapety wykonane na podstawie obrazów impresjonistów:

  • Vincent van Gogh,
  • Claude Monet,
  • Alfred Sisley,
  • Paul Cézanne,
  • Auguste Renoir.

Fototapeta reprodukcja obrazu Kobieta z parasolką w ogrodzie Augusta Renoira
W nowoczesny nurt dekoracji, gdzie królują egzotyczne rośliny, dzikie zwierzęta, wspaniale wpisują się obrazy Henri Rousseau. W naszej ofercie mamy także przepiękne fototapety z wizualizacją abstrakcyjnych obrazów, których twórcą był Wassily Kandynsky.