Infolinia: 22-844-03-98, 690-395-056
twoje-fototapety.pl

Nasz Blog

Najpiękniejsze obrazy do salonu i nie tylko – Trendy 2019

Najpiękniejsze obrazy do salonu i nie tylko – Trendy 2019
Grudzień 20, 2018

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami własnego pokoju lub mieszkania na pewno stoicie przed kolejnym wyzwaniem: jak je umeblować? Jakie dodatki dekoracyjne wybrać? Jak to wszystko połączyć w całość? Przy doborze mebli Wam nie pomożemy, ale jeśli chodzi o dekoracje to jesteśmy profesjonalistami. Mamy dla Was obrazy, panele szklane, obrazy na szkle, fototapety, naklejki, plakaty obrazy drukowane na płótnie i setki pięknych drewnianych ram do ich oprawy.

Tu chcemy Wam zwrócić uwagę jak w sposób ekonomiczny dobrać piękny obraz, który będzie stanowił główną dekorację w przestrzeni. Przy wyborze wzoru obrazu najlepiej kierować się kilkoma zasadami między innymi stylem dekorowanej przestrzeni, własnym gustem i własnymi preferencjami, co do motywu obrazu jak i jego kolorystyki.  Pamiętajcie, że wybrany obraz będzie Wam towarzyszył przez długi czas, podchodźcie, więc do wyborów rozważnie.

Jak nie drogo udekorować mieszkanie? Oto 10 najmodniejszych wzorów obrazów.

1. Obrazy z motywem dużych kwiatów.

Kwiaty w skali makro, są bardzo dekoracyjne. Jeżeli do dekoracji jest przeznaczona duża ściana ładnie będzie wyglądał dyptyk lub tryptyk

Obraz Dyptyk w czerwonymi kwiatami w powiększeniu makro
Obraz z kolorowym akcentem kwiat dalii

2. Obrazy z wizerunkiem egzotycznych kwiatów, to nasza odpowiedź na najmodniejsze trendy dekoracyjne 2019 r.

Obraz z egzotycznymi liściami
Obraz z peoniami

3. Obrazy malowane farbą wodną tzw. akwarele. Romantyczne akwarele pięknie zdobią salony i sypialnie.

Obrazy drukowane w oparciu o akwarele wpisują się w nowoczesne trendy dekoracyjne. Zachwycają delikatnością farby wodnej, bogatą kolorystyką. Kontury często rozmyte, nieoczywiste kształty malowanych obiektów wprowadzają nutkę tajemnicy, aurę przepojoną melancholią.

Obraz tryptyk ze storczykami
Obraz z makami jak malowane

4. Obrazy abstrakcyjne

Obraz abstrakcyjny zawsze będzie modny. Ważny jest jego format i  kolorystyka. Masz ogromny wybór wzorów, a więc łatwo wybierzesz kolor który będzie doskonałym uzupełnieniem barw i stylu dekorowanego pomieszczenia. Format zależy od wielkości pokoju. Tu obowiązuje podstawowa zasada: im większa ściana tym większy obraz lub obrazy typu dyptyk, tryptyk. Dużą przestrzeń ładnie też będą zdobiły obrazy które będą się nawzajem uzupełniały. Modne kolory w tym roku to odcienie koloru żółtego, intensywne granaty, turkusy, zieleń szmaragdowa. Popatrzcie na nasze wizualizacje.

Obraz abstrakcja
Obraz dyptyk abstrakcja turkusowo-żółta

5. Obrazy artystyczne. Obraz czarno-biały lub monochromatyczny z wprowadzonym dodatkowym kolorem.

Nasz cyfrowy świat atakuje nas zewsząd kolorem. Obrazy czarno-białe są rzadkością. Obraz czarno-biały lub monochromatyczny wymaga odpowiedniej obróbki cyfrowej, a przez to urasta do rangi dzieła sztuki. Nawet w wybranym kolorowym zdjęciu możemy zamienić jego w kolorystykę na monochromatyczną i dodatkowo wzbogacić ją podkreślając wybrany element żądanym kolorem. Tak wykonany obraz będzie niezwykłą indywidualną ozdobą dekorowanego salonu.

Obraz czarno-biały z turkusowym akcentem - drzewo
Obraz czarno-biały tryptyk - Morze Bałtyckie

6. Obrazy z wizerunkiem drewnianego molo czy wiszących nad wodą mostów to nowoczesne triki pozwalające optycznie powiększyć dekorowaną przestrzeń.  Zobaczcie jak to działa na wyobraźnię.

Obraz tryptyk z molo
Obraz tryptyk z mostem Golden Gate

7. Nowoczesne Obrazy 3D

Obrazy 3d mają niezwykłą moc kreowania większej przestrzeni niż jest ona w rzeczywistości. Klasyczne obrazy, które optycznie powiększą przestrzeń to np. alejki leśne, uliczki, morze ciągnące się po horyzont, piękne zachody słońca, bezkresne łąki pełne dzikich kwiatów. Obrazy abstrakcyjne już tylko samym kolorem, czy odpowiednim rozłożeniem intensywności barw, potrafią wprowadzić trzeci wymiar do ściennej dekoracji.

Obraz 3d z wodospadem
Obraz 3d z lasem

8. Obrazy w stylu vintage

Początki stylu vintage sięgają do XIX wieku. Należy pamiętać, że to styl otwarty na mody z różnych epok. Dodatkowo, jest otwarty na łączenie dekoracji z poprzednich epok z tymi współczesnymi a nawet awangardowymi. Jedną z zalet tego stylu jest także dbałość o jakość. Produkty dobrej jakości przetrwają lata i pozwolą cieszyć się nimi, kolejnym pokoleniom zakochanym w stylu vintage.

Obraz w stylu vintage - morze
Obrazy w stylu vintage - krajobrazy

9. Obrazy z wizerunkiem nowoczesnego miasta.

Nowoczesne miasta, wieżowce, szkło i metal, to obrazy wspaniale dekorujące wnętrza nowoczesne, a także te utrzymane w stylu industrialnym.

Obraz czarno-biały z niebieskim akcentem - Miasto Warszawa
Obraz z miastem Nowy York

10. Obrazy we wzory geometryczne

Modne kolory w dekoracjach to czarny, złoty, zieleń szmaragdowa, intensywna czerwień i granat, brudny róż i fiolet. 

Obraz abstrakcyjny z mocną czerwienią Obraz czarno-złoty w owocami