Infolinia: 22-844-03-98, 690-395-056
twoje-fototapety.pl

Nasz Blog

Inspirujące pomysły na dekoracje wnętrz, trendy jesień 2018 r.

Inspirujące pomysły na dekoracje wnętrz, trendy jesień 2018 r.
Październik 10, 2018

To, że lato już za nami to nie powód do smutku. Jesień to także pora roku pełna kolorów, promieni słonecznych, śpiewu wiatru, nieprzewidywalna w swej zmienności. Jesienią częściej jednak przebywamy w zaciszu domowym niż na powietrzu. Warto więc poświecić trochę czasu na wprowadzenie chociaż drobnych zmian w dekoracjach naszych mieszkań. Każda oryginalna zmiana, ciekawa stylizacja umili domownikom wspólnie spędzony czas, a może zachęci do kolejnych działań nad upiększeniem otaczającej Was przestrzeni. Nasi graficy z chęcią Wam pomogą w Waszych poszukiwaniach najlepszych rozwiązań. Poniżej tylko kilka przykładów na jesienne dekoracje ścian w Waszych domach.

Co jest trendy w tym sezonie?

Tej jesieni bardzo modne są wzory florystyczne, z przewagą dużych kwiatów w kolorach różowych żółtych. Wzory geometryczne, z przewagą złota, czerni też cieszą się uznaniem dekoratorów. Kolory żółty, musztardowy, granatowy, ciemno zielony, odcienie szafiru będą wiodły prym tej jesieni. Nie zapominajmy o stylizacjach vintage. Styl vintage upodobali sobie przede wszystkim młodzi ludzie. Często chwalą się pozyskaną od babci piękną kanapą czy stołem z tzw. duszą. Meble po przejściach, pięknie odrestaurowane, mogą stanowić główną dekorację salonu.

Kwieciste wzory w dekoracji wnętrz

Fototapeta z żółtymi kwiatami na czarnym tle.
Tej jesieni duże kwiaty, są bardzo modne. Kolor różowy, lekko sprany, z połyskiem fioletu, na stałe zagościł w dekoracjach wnętrz. Żółte duże kwiaty, pięknie kontrastują z czarnym tłem fototapety. Żółty kolor kwiatów nawiązuje do żółtych krzeseł w jadalni. Jadalnia i salon zostały kolorystycznie połączone. Ten zabieg dekoracyjny dodał elegancji i wprowadził ożywczą energię do pomieszczeń.

Fototapeta z różowymi kwiatami do sypialni

Styl kwiatowy wprowadza nam romantyczną atmosferę do sypialni. Różowy kolor kwiatów na tapecie nawiązuje do kolorystyki mebli sypialnianych. Ciemny fiolet dzwoneczków koresponduje z fioletem zasłon.

Salon - Styl nowoczesny z dodatkami w stylu vintage.

Nowoczesne meble, kanapa, stolik w ascetycznym stylu skandynawskim i przepiękny piec kaflowy jakby przeniesiony z innej epoki . Całość dekoracyjnie spina obraz z kwiatami w stylu vintage, kolorem nawiązujące do koloru pieca.

Odcienie żółci, granatu, ciemnej zieleni – Kolory Jesieni 2018

Obraz z abstrakcją do nowoczesnego salonu

Obraz abstrakcyjny, w różnych odcieniach granatu, szarości, żółtego. Ten obraz wprowadził naturalną elegancję do tego skromnego saloniku. Obraz oprawiony w białą drewnianą ramę zyskał rangę sztuki. Zdawałoby się taka prosta dekoracja, a przecież całkowicie odmieniła wygląd salonu.

Czerń i złoto

Nowoczesny salon - Fototapeta w geometryczne wzory w kolorze ciemnego złota

Meble jakby rodem z Ikei, wykonane z metalowych czarnych kątowników, ładnie korespondują z delikatną geometrią wzoru fototapety. Całość dopełnia nowoczesna stylistyka obrazu. Czerń i złoto połączone w jednej stylizacji. Urocze.